рівноденник (riwnodennyk) wrote in severodonetsk,
рівноденник
riwnodennyk
severodonetsk

Сєвєраданєцкъ повертається!

Рішенням від 11 квітня 2008 року Луганська обласна рада постановила: перейменувати місто Сєверодонецьк на Сєвєродонецьк. Кому потрібна ще одна літера є?
Навіть за Радянської влади місто було Сіверодонецьк, бо це є нормальна назва міста на Вкраїні - від річки Сіверський Донець. Прийшла омріяна незалежність, а нам підсунули дві паралельні форми Сєверодонецьк і Сєвєродонецьк. Тепер от лишили одну з них, найогиднішу.
Здається, для вкраїнців уже підготовлене місце серед Кієфів, Днєпрапєтрофсків та Луґансків. Нащо робиться все, аби наші міста ставали чужими для нас же? До цього не додумалася ні імперська, ні радянська влада, та нині яничари отримали право нищити наш нарід. Давлять на те, що найстабільніше береже традиції минувшини. Ніхто не накидається на тюркські назви десятків річок по країні. Значно нагальніше нищити теперішню вкраїнську культуру. У порівнянні зі знищенням традиції нищити козацький дух Вітчизни здається вже за ніщо. Наступним кроком буде монстрування наших прізвищ? Як гриби після дощу серед українців з’являються Андрєєнки, Гріценки й Бєлєнки. Невже й українці себе так от просто дадуть перейменувати на малоросів? Для цього достаньо лише рішення Луганської обласної, чи хоч Верховної Зради?
Вони можуть змусити напівграмотних секретарок завчити пару новеньких слів, та не в змозі примусити вільну людину користуватися чужоземною назвою на своїй же землі. Тому це наше завдання, якщо таких покручів більшає, і про це ніхто в народу не питається, самому не віддавати ворогам наші міста, уживати й поширювати українські назви українських міст на українській землі.

Данєцк -> Юзівка
Днєпрапєстрофск -> Січеслав
Артьомафск -> Бахмут
Славянск -> Тор
Стаханаф -> Кадіївка
Цюрупінск -> Олешки
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments